FOTO/ 'Bentbaša Cliff diving'

Najbolji skakači iz regiona i Evrope okupili se u Sarajevu: Održani 11. skokovi na Bentbaši, pobjednik Evald Krnić

Zabava 03.08.25, 19:59h

Spektakularni skokovi u vodu na kultnoj Bentbaši ponovo su današnjim takmičenjem oživjeli duh grada jer se Bentbaša Cliff Diving vratila kao jedan od najprepoznatljivijih brendova sarajevskog ljeta

 

 


Na ovogodišnjem 11. izdanju "Bentbaša Cliff divinga" prvo mjesto osvojio je Evald Krnić iz Crne Gore, drugi je bio Igor Arsenić iz Banje Luke, a treći Vedad Dedić iz Zenice.  


Najbolji skakači iz cijelog regiona i Evrope okupili su se u Sarajevu na sportsko-turističkom događaju "Bentbaša Cliff diving" kako bi pokazali svoje vještine i preciznost u izvedbi skokova sa visine od 19 metara u čemu ih nije spriječila ni kiša.


Krnić je pohvalio organizaciju "Bentbaša Cliff divinga" i posvećenost domaćina dodajući da je osim skokova imao priliku uživati i u drugim sadržajima "Summer Festa".


- Sarajevo je lijep grad i ja se uvijek rado odazivam pozivu, a i moram jer sam po peti put branio titulu i odbranio što mi je veliko zadovoljstvo. Ne sumnjam da će manifestacija rasti iz godine u godinu jer vidite koliko je publike ostalo uprkos lošem vremenu – rekao je Krnić nakon proglašenja. 


Igor Arsenić, zauzeo je drugo mjesto i istakao da je prezadovoljan svojim nastupom.


- Mislim da Sarajevo zaslužuje da ima jednu ovakvu manifestaciju i da treba da se održava svake godine jer je to jedinstven sport koji zaslužuje dužnu pažnju. Najvažnije mi je da sam skokove izveo kako treba i da sam živ i zdrav. Zahvaljujem se domaćinu Dinu Bajriću, koji je jedan od najboljih organizatora u regionu. U Sarajevu se osjećam kao kod kuće - rekao je Arsenić.


Vedad Dedić, kojem je ovo bilo peto učešće na Bentbaša Cliff divinga, po prvi put osvojio je trofej.


- Konkurencija je bila besprekorna, nisam očekivao plasman, ali sam se trudio da izvedem dva dobra skoka. Ocjene žirija su mi donijele treće mjesto i jako sam sretan zbog toga -  izjavio je Dedić.


Organizator manifestacije Dino Bajrić se posebno zahvalio skakačima dodajući da ogroman trud, zalaganje i entuzijazam stoje iza same ideje i priče koja treba da raste.


- Dosta smo aktivnosti uradili i pored skokova i pokušavamo napraviti jednu ljetnu priču na ovoj i drugim najljepšim prirodnim lokacijama u Sarajevu – rekao je Bajrić.  


Spektakularni skokovi u vodu na kultnoj Bentbaši ponovo su današnjim takmičenjem oživjeli duh grada jer se Bentbaša Cliff Diving vratila kao jedan od najprepoznatljivijih brendova sarajevskog ljeta.


„Bentbaša Cliff Diving", kao i prethodnu godinu, dio je "Summer Festa", koji je održan od 30. jula do 3. augusta na tri atraktivne lokacije u Sarajevu - Bentbaši, Darivi i parku “Safet Zajko”.


Festival je obuhvatio bogat i raznovrstan program koji spaja sport, kulturu i prirodni potencijal grada, a uključuje muzički događaj, umjetničke performanse, art radionice, turnir u odbojci na pijesku, edukativne i sportske radionice.


Ovogodišnji događaj podržali su Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Grad Sarajevo, Općina Stari Grad Sarajevo, Visit Sarajevo, Olimpijski komitet BiH kao specijalni partner, Vlada Federacije BiH, te brojne kompanije kao sponzori i mediji.

 

(FENA/ad/Foto:Fena)

BLIN
KOMENTARI