reagovali vatrogasci

Jeziv slučaj u bh. gradu: Zmija otrovnica ušla u stan, sakrila se u namještaj

Hronika 20.05.25, 08:39h

Jeziv slučaj u bh. gradu: Zmija otrovnica ušla u stan, sakrila se u namještaj
Prema izjavama uznemirenih susjeda, zmija je neopaženo ušla kroz otvorena vrata u prizemlju i skrila se u namještaju, što je prestravilo vlasnicu i okolne stanare

 

 


Sinoć  oko 21:10 sati, naselje Trešanica u Konjicu bilo je poprište neočekivane drame.

 

Zmija je ušla u jedan od stanova u ulici Civilnih žrtava rata, izazvavši paniku među stanarima, piše Novi Konjic.

 

Prema izjavama uznemirenih susjeda, zmija je neopaženo ušla kroz otvorena vrata u prizemlju i skrila se u namještaju, što je prestravilo vlasnicu i okolne stanare.

 

- Čula sam od druge komšinice da je prva vidjela zmiju, i obje smo odmah alarmirale vlasnicu stana - ispričala je Zuhra Omerović, jedna od susjeda. “Iako u blizini ima dosta mačaka, pomisao da je zmija unutra bila je užasna. Bez oklijevanja smo pozvale policiju i vatrogasce.”

 

Reakcija konjičkih vatrogasaca bila je brza.

 

Nekoliko minuta nakon poziva, stigli su s vozilom, a dva prisebna vatrogasca ušla su u stan.

 

Uz profesionalan pristup i spretne manevre, ubrzo su locirali i uhvatili zmiju.

 

Utvrđeno je da se radi o otrovnom poskoku.

 

- Vatrogasci su koristili zaštitne rukavice i sprej, i zaista su majstorski uhvatili zmiju. Stavili su je u flašu i odnijeli - dodala je Omerović, naglašavajući da se sličan događaj nikada ranije nije zbio u njihovoj ulici.

 

Unatoč pretrpljenom strahu, zahvaljujući brzoj i efikasnoj intervenciji konjičkih vatrogasaca, ova neobična situacija je sretno okončana.

 

 

(DEPO PORTAL/af)

BLIN
KOMENTARI