FOTO/ VRATA OTVORENA SVIMA

Općina Novo Sarajevo dobila modernu kuglanu: Prvu kuglu bacila načelnica Benjamina Karić

Sport 16.05.25, 11:45h

Općina Novo Sarajevo dobila modernu kuglanu: Prvu kuglu bacila načelnica Benjamina Karić
Ponosna sam što Novo Sarajevo postaje bogatije za jedan ovakav sportski prostor koji će sigurno postati omiljeno mjesto okupljanja ljubitelja kuglanja, kako sportista, tako i rekreativaca - istakla je načelnica Karić

 

 

Povodom Dana Općine Novo Sarajevo svečano je otvorena nova, savremena kuglana, dostupna svim građanima, sportistima i rekreativcima. 
Tim povodom organiziran je i pojedinačni turnir u kojem su učestvovali kuglaški klubovi iz cijele Bosne i Hercegovine: „Željezničar“ Sarajevo, „Bosna“ Visoko, „Zrinjski“ Mostar, „Sloboda“ Tuzla i Vogošća.

 

kuglana-novo-sarajevo-2


Otvorenje kuglane simbolično je obilježeno bacanjem prve kugle koje je izvela načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić.


- Otvaranjem ove kuglane otvaramo vrata svim građanima da se bave sportom, druže i razvijaju sportski i takmičarski duh. Ponosna sam što Novo Sarajevo postaje bogatije za jedan ovakav sportski prostor koji će sigurno postati omiljeno mjesto okupljanja ljubitelja kuglanja, kako sportista, tako i rekreativaca - istakla je načelnica Benjamina Karić.


Nova kuglana opremljena je po savremenim standardima i pruža vrhunske uslove za treniranje, takmičenja i rekreaciju. Namijenjena je kako profesionalnim sportistima, tako i rekreativcima svih generacija.

 

kuglana-novo-sarajevo-3


Amir Pilav, predsjednik Kuglaškog kluba “Željezničar”, istakao je važnost ovog događaja za kuglaški sport u Sarajevu.


- Ovo je veliki dan za sve nas koji se bavimo kuglanjem. Dugo smo čekali da se ovaj projekat završi – kuglana stoji nedovršena već sedam godina u okviru Sportske dvorane “Goran Čengić” i napokon je dočekala svoju realizaciju. Prije rata u Sarajevo je bilo sedam kuglana, a sada sa ovom u Novom Sarajevu imamo samo dvije funkcionalne I jednu u Vogošći. To dovoljno govori o važnosti ove investicije za razvoj i očuvanje kuglaškog sporta. Hvala Općini Novo Sarajevo i svima koji su pomogli da se ovo konačno ostvari - istakao je Amir Pilav.

 

kuglana-novo-sarajevo-4-jpeg


Direktor Javnog preduzeća “ONSA” d.o.o. Sarajevo Anel Tahirbegović istakao je da će otvaranje kuglane u Sportskoj dvorani “Goran Čengić” zasigurno unaprijediti prepoznatljivost kuglaškog sporta u našem gradu.


- Kuglana će biti otvorena za sve sportske kolektive, ali i rekreativce koji žele uživati u kuglanju. Sve informacije o cijenama i terminima korištenja objekta bit će dostupne na našoj web stranici, kao i na društvenim mrežama. Pozivamo sve građane da posjete kuglanu, isprobaju svoje vještine i postanu dio sportskog duha Novog Sarajeva - poručio je direktor Tahirbegović.

 

(DEPO PORTAL/ad)

 

 

 

BLIN
KOMENTARI