PREUZIMAJU DOKUMENTACIJU

Nakon Banjaluke, MUP RS i u zgradi SIPA-e u Istočnom Sarajevu: 'Uzmite lične stvari i napustite prostorije!'

Front 07.03.25, 11:59h

Nakon Banjaluke, MUP RS i u zgradi SIPA-e u Istočnom Sarajevu: 'Uzmite lične stvari i napustite prostorije!'
Ova odluka dolazi nakon istovjetnog poteza u Regionalnom uredu u Banjoj Luci

 

 

 
Zaposlenicima Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u sjedištu u Istočnom Sarajevu rečeno je da uzmu svoje lične stvari i napuste prostorije SIPA-e, potvrđeno je za N1.


Ova odluka dolazi nakon istovjetnog poteza u Regionalnom uredu u Banjoj Luci.

 

SIPA se još nije oglasila, ali neslužbeno iz više izvora je potvrđeno da su uposlenici dobili nalog da napuste prostorije regionalnog ureda SIPA-e u Banjaluci. Na terenu se još ništa ne dešava. Uposlenici su i dalje na svojim radnim mjestima. 


Problem je taj što, kako saznaje Avaz, MUP RS preuzima svu dokumentaciju i dokaze koje radi SIPA po nalogu Tužilaštva BiH u drugim predmetima.


Podsjećamo, predsjednik RS Milorad Dodik je potpisao ukaz o zakonu kojim se zabranjuje rad Suda, Tužilaštva i VSTV-a BiH, kao i SIPA-e i OSA-e na tertoriji RS. 


Također, potpisao je ukaze o stupanju na snagu zakona o entitetskom VSTV-u, o posebnom registru i javnosti rada neprofitnih organizacija (poznat i kao zakon o stranim agentima), te o izmjena Krivičnog zakona RS-a kojim je predvižena zatvorska kazna za neprovođenje odluka institucija RS.


Ukazi su objavljeni i u "Službenom glasniku RS".


Sada se čeka odluka Ustavnog suda BiH o ustavnosti ovih zakona.


(DEPO PORTAL/ad)

BLIN
KOMENTARI