Loši sportski dani

Ni ovdje nam ne ide: Novi poraz mlade reprezentacije BiH, Kipar savladao "Zmajiće" za kraj kvalifikacija

Sport 15.10.24, 20:53h

Ni ovdje nam ne ide: Novi poraz mlade reprezentacije BiH, Kipar savladao

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine domaćim porazom od Kipra (1:3) okončala je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine.

"Zmajići" su nakon ovog poraza završili na posljednjem mjestu, a krenulo je dobro na Grbavici. Igrao se 44. minut kada je Muhamed Buljubašić sjajnim golom doveo naš tim u vodstvo.

Međutim, BiH nije uspjela zadržati vodstvo do odlaska na odmor jer je u nadoknadi Koutsakos vratio stvari na početak.

Na samom startu drugog dijela, tačnije u 47. minuti, Janis Satsias (Giannis) donosi preokret Kipranima.

Nakon preokreta su uslijedili jalovi napadi "Zmajića", a onda je u 68. pitanje pobjednika riješeno. Muharemović je pogriješio, Kiprani su krenuli u akciju koji je svojim drugim golom krunisao Satsijas.

Naš tim je ovaj meč završio i s igračem manje jer je u 79. minuti pocrvenio Admir Bristrić.