KONFERENCIJSKA LIGA

Sarajevo spektakularnim golom u 90. minuti slavilo u Kazahstanu

Sport 11.07.24, 19:02h

Revanš utakmica igra se 18. jula na stadionu Koševo.

Aktobe i Sarajevo su večeras u Kazahstanu odigrali prvi meč prvog pretkola kvalif. za Konf. ligu, a Sarajevo je slavilo rezultatom 1:0.

Sarajevo je u 16. minuti imalo šansu preko Čatakovića, međutim njegov udarac je odbranio golman Aktobea.

Domaći su u 19. minuti mogli povesti, ali Sarajevo je spasila stativa nakon udarca Samorodova. Tri minute kasnije Agbo je šutirao preko gola golmana Sarajeva Rockova.

Đorđević je u 27. minuti pokušao sa 18 medara, ali njegov udarac je bio izblokiran.

Većih uzbuđenja u drugom poluvremenu nije bilo sve do 74. minute, a onda je Umaev pogodio prečku gola Sarajeva.

U 76. minuti Romero je izašao sam ispred Rockova, ali golman Sarajeva je odlično intervenisao.

Sarajevo je u 88. minuti imalo odličnu priliku, međutim udarac rezerviste Guliashvillija je otišao pored gola.

Ipak, Bordo tim je do velike pobjede stigao u 90. minuti spektakularnim golom Kyeremeha.