Drama u Dortmundu

Nizozemci nisu izdržali: Engleska golom u 90. minuti obezbijedila finale sa Španijom

Sport 10.07.24, 22:56h

Reprezentacija Engleske plasirala se u finale EURO 2024 nakon što je večeras u Dortmundu u polufinalu pobijedila Nizozemsku rezultatom 2:1.

Nizozemci su poveli u sedmoj minuti sjajnim golom Simonsa.

Ipak, Engleska je poravnala u 18. minuti, a strijelac gola bio je Kane sa bijele tačke.

Dumfries je u 30. minuti pogodio prečku gola Engleske, da bi dvije minute kasnije stativa spasila Nizozemsku poslije odličnog udarca Fodena.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja sve do 91. minute, a onda je rezervista Watkins pogodio i odveo Englesku u veliko finale.

Engleska će 14. jula u Berlinu od 21,00 sati u finalu igrati protiv Španije.