euro 2024

Fantastično prvo polufinale: Španija nadigrala Francusku i izborila finale

Sport 09.07.24, 22:49h

Ofanzivac Barcelone je postao najmlađi strijelac u historiji Eura jer je večerašnji gol postigao 16 godina i 361 danom.

Reprezentacija Španije je večeras u Munchenu u polufinalu EURO 2024 pobijedila Francusku sa 2:1 i plasirala se u finale.

Francuska je odlično otvorila utakmicu i povela u osmoj minuti golom Kolo Muanija.

Ipak, fenomenalni Yamal je u 21. minuti zabio golčinu i poravnao rezultat na 1:1.

Četiri minute kasnije Olmo je šutirao, a lopta zakačila Koundea i završila u mreži nemoćnog Maignana za preokret i vodstvo Španije od 2:1.

U nastavku meča golova nije bilo, pa je Španija izborila peto finale u historiji Eura.

Španija će u finalu igrati protiv Nizozemske ili Engleske. Nizozemci i Englezi u srijedu od 21,00 sati igraju drugi polufinalni meč.

Španija: Unai Simon, Jesus Navas, Nacho, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabian Ruiz, Olmo, Williams, Yamal i Morata.

Još su igrali Vivian, Merino, Oyarzabal, Torres i Zubimendi.

Francuska: Maignan, Kounde, Saliba, Upamecano, Theo Hernandez, Rabiot, Kante, Tchouameni, Dembele, Kolo Muani i Mbappe.

Još su igrali Camavinga, Barcola, Griezmann i Giroud.