FANTASTIČNAS UTAKMICA U KELNU

Španija razbila Gruziju (4:1), na megdan ide Njemačkoj u četvrtfinalu

Sport 30.06.24, 22:55h

Španija je očekivano dominirala od prve minute, stvarala šanse, ali Gruzija je povela u 18. minuti

U susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva Šanjolska je očekivano pobijedila Gruziju rezultatom 4:1.

Gruzija je povela u 18. minuti nakon što je Robin Le Normand zatresao vlastitu mrežu, a Španjolska se vratila u 39. minuti kada je Rodri zabio s ruba kaznenog prostora za 1:1.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena španjolska kvaliteta prevladala je u nastavku.

Prvo je u 51. minuti Fabian Ruiz glavom pogodio za 2:1, u 75. minuti Nico Williams okrunio je pogotkom sjajnu solo akciju, a u 83. točku na i stavio je Dani Olmo za konačnih 4:1.

Protivnik Španjolcima u četvrtfinalu bit će domaćini Nijemci, koji su u subotu bili bolji od Danske 2:0.