Možda je sve moglo biti drugačije

Dansku je od vodstva protiv Njemačke dijelio 'milimetar', pogledajte koliko je Andersenova kopačka bila u ofsajdu

Sport 30.06.24, 14:45h

Radost Danaca bila je kratkog vijeka jer je VAR utvrdio ofsajd, i to vrlo tijesan

Njemačka nogometna reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva pobjedom nad Danskom rezultatom 2:0. Strijelci za Njemačku bili su Kai Havertz i Jamal Musiala, čime su nastavili svoj san o osvajanju turnira na domaćem terenu

Iako su Nijemci dominirali tokom prvog poluvremena i stvarali brojne šanse, Danci su u 48. minuti postigli gol preko Andersena nakon gužve u kaznenom prostoru. Međutim, radost Danaca bila je kratkog vijeka jer je VAR utvrdio ofsajd, i to vrlo tijesan.

Na grafici koja prikazuje ofsajd, vidljivo je da je samo mali dio Andersenove kopačke bio u nedozvoljenoj poziciji, što je Nijemcima donijelo olakšanje, prenosi Sport1.

var-fotografija-ofsajd-andersen

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta između Španije i Gruzije. Taj meč je na rasporedu u nedjelju u 18 sati, a igrat će se na RheinEnergieStadionu u Kölnu.