Iman Avdić osvojila 13. mjesto

Najbolja bh. plivačica grabi ka novoj medalji: Lana Pudar u finalu utrke na 200 metara delfin na EP-u u Beogradu

Sport 22.06.24, 20:04h

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar izborila je plasman u finale utrke na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Pudar je u prvoj polufinalnoj grupi osvojila drugo mjesto isplivavši dionicu u vremenu 2:10.39, što je u konačnici bilo dovoljno za četvrto mjesto.

Ubjedljivo najbolja u polufinalu bila je Helena Rosendahl Bach iz Danske s vremenom 2:07.39.

Druga bh. predstavnica u polufinalu ove utrke Iman Avdić osvojila je 13. mjesto (2:14.90) i ostala bez plasmana u finale.

Finale je na programu je u nedjelju u 18.46 sati.