ostvarili prvu pobjedu na EP 2024

Iako joj nisu davali velike šanse, Ukrajina je sjajnom igrom u 2. poluvremenu stigla do preokreta i savladala favorita Slovačku

Sport 21.06.24, 17:03h

Obje reprezentacije nakon dvije utakmice imaju po tri boda

Nogometna reprezentacija Ukrajine pobijedila je Slovačku sa 2:1 (0:1) u 2. kolu E-grupe  Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Susret odigran u Düsseldorfu bolje je otvorila selekcija Slovačke koju je u vodstvo doveo Ivan Schranz u 17. minuti.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Ukrajinaca. Izjednačio je Mikola Šaparenko u 54. minuti, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Roman Yaremchuk u 80. minuti.

Nakon uvodnog poraza od Rumunije (0:3),  Ukrajini su ovo prvi bodovi na ovom EP-u, dok su Slovaci, koji su na startu iznenadili Belgiju (1:0), doživjeli prvi poraz.

Obje reprezentacije nakon dvije utakmice imaju po tri boda.

U subotu se igra drugi susret E-grupe između Belgije i Rumunije.