vatreni zakazali

Španija potopila Hrvatsku i otežala joj posao na Euru

Sport 15.06.24, 20:02h

U drugom meču ove grupe večeras od 21 sat igraju Italija i Albanija

Fudbaleri Španije u Berlinu su nadigrali selekciju Hrvatske sa 3:0 u okviru prvog kola grupe B Evropskog prvenstva.

Španija je povela u 29. minuti preko Alvara Morate. Hrvatska je izgubila loptu na sredini terena, a Morata se ubacio u široki prostor između dva stopera. Preciznim dodavanjem pronašao ga je Ruiz, a kapiten Furije nije pogriješio u mat-situaciji

Samo tri minute kasnije Španci su uduplali vodstvo. Ruiz je primio loptu na rubu šesnaesterca, "izvozao" je dvojicu Vatrenih, pa lansirao loptu silovito u donji desni ugao gola Livakovića.

U narednom napadu Hrvatska je mogla smanjiti zaostatak. Brozović je pucao s dvadesetak metara, Simon je to jedva izvadio iz donjeg desnog ugla i odbio do Majera koji je pucao iskosa, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Za visokih 3:0 pogodio je Carvajal u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Yamal je ubacio nakon kratko izvedenog kornera, a Carvajal je ostao sam na petercu i matirao nemoćnog Livakovića.

U drugom poluvremenu Španija je ponovo bila bolji rival.

Yamal je u 56. minuti imao sjajnu priliku, ali Livaković se istakao na golu Vatrenih.

Hrvati su do gola došli u 80. minuti, međutim on je poništen. Prvo je bio dosuđen penal za Vatrene. Petković je šutirao, ali Simon mu je odbranio penal. Na odbijenoj lopti prvi je bio

Perišić, koji je vratio loptu za Petkovića, a on iz drugog pokušaja nije pogriješio.

Međutim, nakon kosultacija sa VAR sobom pogodak je opravdano poništen.

U drugom meču ove grupe večeras od 21 sat igraju Italija i Albanija.