pobijedili selekciju Kipra (2:1)

Mladi nogometaši BiH zabilježili prvi pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2025.

Sport 17.11.23, 20:15h

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine U-21 zabilježila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2025. u Slovačkoj.

U 4. kolu mladi nogometaši BiH večeras su u Larnaki pobijedili selekciju Kipra sa 2:1 (0:1).

Domaći tim je poveo u 17. minutu golom Georgiosa Okkasa. U drugom poluvremenu izabranici selektora Igora Jankovića napravili su preokret golovima Envera Kulašina u 58. i Franka Sabljića u 79. minuti.

Naredni susret mladi nogometaši igraju 22. marta 2024. na gostovanju protiv Slovenije.

U kvalifikacionoj H-grupi vode Francuska i Slovenija sa po devet bodova, treća je Austrija sa sedam, BiH je četvrta sa tri boda, dok je Kipar posljednji sa jednim bodom.