Sjajan nastup naše sirene

Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom kupu u disciplini 100 metara delfin

Sport 22.10.23, 18:11h

Lana Pudar stigla je do četvrtog mjesta u disciplini 100 metara delfin posljednjeg dana Svjetskog kupa u Budimpešti.

Sedamnaestogodišnja Mostarka, najmlađa učesnica finalne borbe, do cilja je doplivala s vremenom 58.26.

Prva je bila Kineskinja Yufei Zhang (56.13), druga Louise Hannson iz Švedske (57.61), a treća Alexandria Perkins iz Australije (58.08).

Ona je već osvojila srebrenu medalju u svojoj omiljenoj disciplini 200 metara delfin, dok u disciplini 50 metara delfin nije uspjela doći do finala.

Početkom oktobra Pudar je u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Berlinu bila bronzana.