Vanredna sjednica Senata UNSA

Sutra važna odluka o doktoratu direktorice KCUS-a: Razmatra se izvještaj Kantonalne uprave za inspekcijeske poslove

Hronika 12.04.23, 20:14h

Sutra važna odluka o doktoratu direktorice KCUS-a: Razmatra se izvještaj Kantonalne uprave za inspekcijeske poslove
Inspekcija je 3. aprila izdala rješenje kojim se Univerzitetu u Sarajevu nalaže da u skladu sa članom 77. Zakona o visokom obrazovanju KS oglasi nevažećom diplomu doktora medicinskih nauka Sebiji Izetbegović

 

 


Za sutra je zakazana je vanredna sjednica Senata na kojoj bi se trebao razmatrati izvještaj Kantonalne uprave za inspekcijeske poslove koji se odnosi na doktorat direktorice KCUS-a Sebije Izetbegović.


Inspekcija je 3. aprila izdala rješenje kojim se Univerzitetu u Sarajevu nalaže da u skladu sa članom 77. Zakona o visokom obrazovanju KS oglasi nevažećom diplomu doktora medicinskih nauka Sebiji Izetbegović.


S obzirom na to da je ostala bez magistarskog zvanja, formalno ne može biti ni doktor medicinskih nauka. Ujedno, Izetbegović ostala je i bez zvanja redovnog profesora, objavila je TVSA.

 

(DEPO PORTAL/ad)

BLIN
KOMENTARI