Prvo kolo grupe F SP u kataru

Kanađani nizali promašaje, Batshuayi odveo Belgijance do pobjede (1:0)

Sport 23.11.22, 22:06h

Reprezentacija Belgije je u utakmici prvog kola grupe F Svjetskog prvenstva u fudbalu savladala Kanadu rezultatom 1:0.

Već u 11 minuti Kanađani su mogli doći u prednost. Glavni sudija je nakon intervencije VAR-a dosudio penal za Kanadu, međutim Daviesa mije uspio da savlada večeras odličnog  Courtoisa.

Pri kraju prvog poluvremena Kanađane je stigla kazna, kada Batshuayi u 44. minuti postiže gol i dovodi Belgiju u vodstvo. Ispostaviće se i da je taj jedan pogodak bio dovoljan za pobjedu.

Imala je Kanada do kraja utakmica nekoliko dobrih šansi, ali nije uspjela da savlada mrežu protivnika.

Nakon prvog kola, Belgija je lider u grupi sa tri boda, slijede Maroko i Hrvatska sa po jednim bodom, a Kanada je bez bodova.