Uspješno je završeno instaliranje sistema za digitalno potpisivanje za službenike nadležnih MUP-ova te sistem ponovno funkcionira u punom kapacitetu u svim organima za izdavanje dokumenata u BiH.
Instalacijom ovog sistema uspostavljen je efikasniji sistem kontrole službenika MUP-ova koji rade na sistemu za pasoše. Izvršena je izrada prvih digitalnih kartica za IT administratore u nadležnim MUP-ovima, a dalje aktivnosti bit će nastavljene u ovisnosti od ispunjenja obaveza samih MUP-ova.
- Na ovaj način poboljšan je sistem kontrole korisnika koji rade na izdavanju dokumenata i pokazana spremnost za konstantan razvoj sigurnosti sistema dokumenata, kao i za najavljene inspekcije od EU kada na snagu stupi odluka o bezviznom režimu, saopćeno je iz IDDEEA-e.
(FENA/em)
IDDEEA
Sistem za izdavanje pasoša funkcionira u punom kapacitetu
Arhiva 18.11.10, 13:36h
PODIJELI NA
24 SATA
Vučić upozorava: Od 1. oktobra SAD uvode sankcije NIS-u... Prijeti teška zima i ‘vrlo neprijatna situacija’
Vlada KS usvojila izmjene zakona: Olakšice za mlade koji kupuju prvu nekretninu, promjene i u oporezivanju naslijeđa
Komšić u UN-u: U BiH imamo embargo na demokratiju i ljudska prava
Amidžić i Košarac srušili kvorum: Ostajemo bez još 108,5 miliona eura
Sistem za izdavanje pasoša ponovo funkcionira u punom kapacitetu, saopćeno je iz Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH (IDDEEA)