KOŠARKA/NLB LIGA

Partizan bolji od poljskog Prokoma

Arhiva 11.11.10, 09:10h

"Crno-bijeli" slavili u Poljskoj (69:62) i stavili do znanja da se vraćaju u formu. Gist i Džavai najefikasniji kod Partizana, Braun i Varda najbolji kod domaćina. Veoma bitna pobjeda srpskog šampiona, čime su zadržali šanse za plasman u top 16 fazu. Iduće sedmice u "Pionir" stiže Kaha Laboral.

Partizan slavi pobjedu u Poljskoj / foto: kkpartizan.rsPartizan se sa gostovanja u Poljskoj vraća sa pobjedom. "Crno-bijeli" su slavili protiv Prokoma (69:62) i time zabilježili drugu pobjedu u najelitnijem takmičenju. Poljski tim ostao je na začelju tabele grupe A, sa četiri poraza iz isto toliko utakmica.

"Crno-bijeli" su od samog starta igrali hrabro i pokazali da su došli po bodove. Lafajet je sigurno držao konce igre u svojim rukama, a Džavai je dominirao pod košem Prokoma. Sa druge strane, Ratko Varda je bio najkonkretniji u napadu, a vrlo brzo mu se priključio i Bobi Braun, koji je meč započeo sa klupe.

Utakmica je bila veoma izjednačena. Partizan je vodio veči dio susreta, ali su domaći u par navrata uspjeli da prebace prednost na svoju stranu. Odličan je u crno-bijelom dresu bio Džejms Gist, kojem je ovo prvi meč ove sezone u Evroligi.

Iznenađenje za domaće bilo je igranje Jana Veselog, koji je, vidno povrijeđen, pomogao saigračima da stignu do važne pobjede. Ako se tome pridoda i učinak Raška Katića, ponovo je Partizan slavio zahvaljujući dominaciji pod koševima.

Kecman je odigrao sjajnu odbranu, a na kraju je bio siguran sa linije slobodnih bacanja i potvrdio pobjedu izabranika Vlade Jovanovića.

Partizan-Prokom / foto: kkpartizan.rsU poljskom timu, nezaustavljivi su bili Varda i Braun, ali su ostali bili prilično rezervisani. Klobučar, Kecman i Božić odigrali su odličnu odbranu na američkim bekovima Prokoma, a Gist je sa nekoliko rampi zatvorio prilaz košu.

Najefikasniji kod Partizana bio je upravo Gist sa 16 poena, dok je Džavai postigao poen manje. Obojica su imali po šest skokova i odigrali su vrlo dobru odbranu. Kod Prokoma, bolji od ostalih bio je Bobi Braun sa 16 poena, dok je bivši centar "crno-bijelih" Ratko Varda dodao 14.

Partizan sada ima učinak od dvije pobjede i dva poraza, dok je Prokom izgubio u sva četiri kola. Beogradski tim u idućem kolu dočekuje Kahu Laboral, a Prokom gostuje kod Makabija.

(RTS, BLIN MAGAZIN/ma)