BORBA ZA MEDALJU MEĐU OSAM NAJBOLJIH

Još jedno finale za sjajnu Lanu Pudar - 100 metara leptir na EP-u u Kazanju!

Sport 05.11.21, 18:40h

Bosanskohervegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale utrke na 100 metara leptir na Evropskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Kazanju.

Pudar je u polufinalnoj utrci s vremenom 57.11 osvojila treće mjesto u svojoj grupi, te s ukupno šestim vremenom izborila plasman među osam najboljih.

Finale utrke na 100 metara leptir na rasporedu je u subotu u poslijepodnevnim satima.

Ovo je drugo finale za 15-godišnju Mostarku na Evropskom prvenstvu u Kazanju, nakon što je u jučerašnjem finalu na 200 metara leptir osvojila peto mjesto.

Pudar će osim sutrašnjeg finala na 100 metara, u jutarnjim satima nastupiti i u kvalifikacijama na 50 metara leptir.