VIDEO/ EKSKLUZIVNI SNIMAK

Pogled sa tribina: Pogledajte trenutak kada je Velež postigao pogodak protiv Elfsborga i eksploziju navijača na Boras Areni

Sport 05.08.21, 23:01h

Fudbaleri Veleža ostvarili su večeras odličan rezultat protiv favoriziranog Elfsborga na Boras Areni, izborivši remi 1:1.

Od početka susreta domaćini su bili agilniji i već u 10. minuti propustili dobru priliku, kada je Johan Larson (Larsson) šutirao tik iznad prečke gola Slaviše Bogdanovića. Međutim, sjajni golman Veleža je više puta dobro intervenisao i (sa)čuvao mrežu Rođenih.

A u 32. minuti kapiten Veleža Haris Ovčina odlično šutira ka golu protivnika, golman Elfsborga Tim Ronning izbacuje loptu u korner, a Velež potom iz kornera dolazi do vodstva od 1:0.

Najbolje se u šesnaestercu snašao Slaviša Radović, a trenutak kada je Velež zabio za vodstvo i navijačku eksploziju na tribinama zabilježio je Adnan Muharemović koji nam je ustupio ovaj ekskluzivni snimak.

No, domaći su vrlo brzo uspjeli da izjednače pogotkom Pera Fricka, koji je iskoristio slabost Veležove odbrane.

Ipak, Rođeni i te kako mogu biti zadovoljni ostvarenim rezultatom.