Ništa od zlata za Noleta

Zverev razbio Đokovića u borbi za finale Olimpijskih igara

Sport 30.07.21, 12:27h

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković ostao je bez plasmana u finale teniskog turnira u pojedinačkoj konkurenciji na Olimpijskim igrama nakon što je s 2:1 u setovima poražen u od Alexandera Zvereva.

Srbijanski teniser je poslije 38 minute poveo s 1:0, a u prvom setu svom rivalu je prepustio samo jedan gem.

Nijemac je u drugom setu bio mnogo bolji rival, pa je poslije 45 minuta igre stigao do izjednačenja.

Najbolji tenis peti igrač svijeta prikazao je u odlujučujem setu, kada je naprosto razbio srbijanskog tenisera.

Zverev je Đokoviću prepustio jedan gem i nakon dva sata i pet minuta stigao do pobjede od 2:1 i plasmana u finale, gdje će mu protivnik biti Rus Khachanov, koji je s 2:0 (6:3, 6:3) savladao španskog tenisera Carreno-Busta.

Finalni meč igra se u nedjelju s početkom u 9 sati po centralnoevropskom vremenu, dok meč za bronzu počinje četiri sata ranije.