EURO 2020/ derbi Grupe C

Nakon muke s Ukrajinom, Holanđani s lakoćom nadigrali Austrijance (2:0) - plasman u osminu finala osiguran

Sport 17.06.21, 22:53h

Austrija će svoju šansu za prolaz dalje tražiti u posljednjoj utakmici i okršaju sa Ukrajinom

U derbiju Grupe C Evropskog prvenstva večeras su se sastale ekipe Holandije i Austrije, a obje su startale sa tri boda osvojena u prethodnim susretima.

Bolja je bila Holandija, koja je pobjedom od 2:0 obezbijedila prolaz u osminu finala, dok će Austrija svoju šansu tražiti u posljednjoj utakmici i okršaju sa Ukrajinom.

Prvi pogodak Holandija je postigla već u 11. minuti susreta. Dumfries je pokupio loptu ispred Alabe, a nakon pregledanja VAR-a sudija je vidio gaženje novog defanzivca Reala. Precizan sa bijele tačke bio je Depay.

Na odmor su Holanđani zasluženo otišli sa golom prednosti, iako je bilo šansi i za veće vodstvo.

U 67. minuti utakmice sjajna akcija Holanđana... Depay je odlično izbacio loptu u brisan prostor Malena, koji je izbjegao ofsajd zamku, a ovaj nesebično uposlio Dumfriesa koji bez mnogo problema postiže drugi gol na šampionatu.

Nakon muke s Ukrajinom u prvoj utakmici i tijesnom pobjedom od 3:2, Holanđani su večeras s lakoćom nadigrali Austrijance i osigurali plasman u osminu finala EURO 2020.