"Transport for London", kompanija koja upravalja metroom, saopštila je danas da će zbog 24-časovnog štrajka biti ograničen broj vožnji, a neke stanice zatvorene.
U prethodnom štrajku, prošlog mjeseca, usluge podzemne želježnice su smanjene 40 odsto, a četvrti štrajk je planiran za 29. novembar.
Dva velika saobraćajna sindikata kažu da je ovo akcija da se zaštiti posao 650 konduktera i 150 šefova stanica.
Gradonačelnik Londona Boris Džonson nazvao je štrajk besmislenim, dok ga sindikati opužuju da je prekršio izborna obećanja. U Londonu je takođe za petak zakazan štrajk vatrogasaca.
Štrajk podzemne željeznice je poslednji u nizu štrajkova koji proteklih mjeseci potresaju evropske gradove od kojih su najveći bili prošlog mjeseca u Francuskoj.
(PRESS/BLIN MAGAZIN/DS)
LONDON
Danas novi štrajk metroa
Arhiva 02.11.10, 11:13h
PODIJELI NA
24 SATA
Nevjerovatan slučaj u BiH: Šoljica kafe u kafiću poskupjela za samo pola sata!
Iz 'Sarajevskog kiseljaka' stiže novi okus: Delikatna kombinacija za vruće ljetne noći
Ko je Bosanac koji je postao 'kralj namještaja' u Hrvatskoj: Godišnji prihodi i do 100 miliona eura
Krali vozila po BiH pa iznuđivali novac od vlasnika: Zatvor za Vladimira Krsmanovića, evo koliku je kaznu dobio
London se sprema za današnji, treći, štrajk radnika metroa za tri mjeseca, zbog planiranog smanjenja sredstava za lonodonski javni prevoz.