predsjedavat će zoran tegeltija

VMBiH: Uspostavljanje Grupe za socioekonomski odgovor na pandemiju Covida-19

Front 05.05.20, 16:45h

VMBiH: Uspostavljanje Grupe za socioekonomski odgovor na pandemiju Covida-19
Grupa će, između ostalog, koordinirati aktivnosti svih nivoa vlasti u BiH o pitanjima definisanja socioekonomskih mjera za odgovor na krizu izazvanu pandemijom Covida-19

 

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine donijelo je Odluku o uspostavljanju Grupe za socioekonomski odgovor na pandemiju Covida-19, kojom će predsjedavati predsjedavajući Vijeća ministara Zoran Tegeltija.

 

Grupa će, između ostalog, koordinirati aktivnosti svih nivoa vlasti u BiH o pitanjima definisanja socioekonomskih mjera za odgovor na krizu izazvanu pandemijom Covida-19.

 

Također će koordinirati aktivnosti svih nivoa vlasti radi obezbjeđenja finansijskih sredstava za sve nivoe vlasti putem mobilizacije domaćih fondova i strane finansijske pomoći, uključujući i pomoć Evropske unije.

 

Članovi Grupe bit će predsjedavajući Vijeća ministara, Fiskalno vijeće BiH, ministri vanjske trgovine i ekonomskih odnosa i vanjskih poslova, kao i Stalni odbor za finansijsku stabilnost, saopćeno je iz Vijeća ministara BiH.

 

(Fena/mr)

BLIN
KOMENTARI