Akcija u Bileći

Zatražen pritvor za Crnogorce kod kojih je nađen kokain

Hronika 02.02.20, 13:24h

Zatražen pritvor za Crnogorce kod kojih je nađen kokain
Prilikom realizacije akcije lišenja slobode, ostvarena je značajna saradnja više agencija za provođenje zakona sa niova BiH i entiteta

 

Nakon ispitivanja osumnjičenih, postupajući tužitelj Posebnog odjela za organizirani kriminal, gospodarski kriminal i korupciju, uputit će Sudu BiH prijedlog za određivanje mjere pritvora.  Osumnjičeni su lišeni slobode u akciji policijskih pripadnika SIPA-e na području Bileće, kada je kod jednog od osumnjičenih, pronađena veća količina opojne droge kokain.

 

Navedeni su osumnjičeni za kazneno djelo neovlaštenog prometa opojnih droga iz članka 195. KZ BiH. Mjera pritvora, sukladno sa člankom 132. stavak 1. točka a) ZKP BiH, bit će predložena zbog opasnosti od bjekstva osumnjičenih, koji bi napuštanjem BiH postali nedostupni bh pravosuđu.

 

Prilikom realizacije akcije lišenja slobode, ostvarena je značajna saradnja više agencija za provođenje zakona sa niova BiH i entiteta. 

 

Istraga u predmetu se intenzivno nastavlja. 

 

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)

BLIN
KOMENTARI