evropsko prvenstvo u rukometu

Hrabra igra 'Zmajeva' u debitantskom nastupu u Norveškoj, ali domaćini su bili bolji...

Sport 10.01.20, 22:04h

Rukometna reprezentacija BiH odigrala je solidnu utakmicu u debitantskom nastupu na Evropskom prvenstvu.

Domaća Norveška, svjetski viceprvak, bila je apsolutni favorit, ali su hrabri „Zmajevi“ pružili žestok otpor, posebno u prvih 20 minuta.

Zbog nekoliko neopravdanih isključenja pali smo u zadnjih deset minuta prvog dijela, primili u zadnjoj sekundi gol, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 17:12.

Nismo se predali u drugom dijelu, ali odbrana nije bila na prepoznatljivom nivou. U napadu smo imali širok repertoar, a najefikasniji na utakmici bio je sjajni veteran Nikola Prce koji je od prvih devet golova zabio šest.

Utakmica se završila rezultatom 32:26.