Nakon odličnog prvog seta

Džumhur poražen od Federera u drugom kolu US Opena

Sport 29.08.19, 07:58h

Najbolji bh. teniser pružio je dobar otpor trećem nosiocu turnira i jednom od najboljih tenisera svih vremena

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur zaustavljen je u drugom kolu Grand slam turnira US Open u New Yorku.

Džumhur je u drugom kolu posljednjeg Grand slam turnira sezone poražen od Švicarca Rogera Federera sa 3:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Najbolji bh. teniser pružio je dobar otpor trećem nosiocu turnira i jednom od najboljih tenisera svih vremena, ali nije uspio ni u trećem susretu protiv Federera da upiše pobjedu.

Džumhur je odigrao odlično prvi set i u potpunosti nadigrao Federera za sigurnih 6:3, a dobro je započeo i drugi set kada je imao priliku da već na startu napravi brejk. No, Švicarac je uspio da spasi svoj servis, a nakon toga napravi i dva brejka te sigurno osvoji set i izjednači rezultat.

U naredna dva seta Federeru je bio dovoljan po jedan brejk kako bi došao do pobjede. Džumhur je imao nekoliko prilika da osvoji gejm na protivnikov servis, ali nijednu nije uspio da iskoristi, pa je Švicarac nakon dva sata i 21 minute igre osigurao plasman u treće kolo.