VIDEO/ SPEKTAKULARNO FINALE LIGE PRVALA

Loris Karius - kakav tragičar utakmice: Bale i Benzema odveli Real ponovo na tron Evrope!

Sport 26.05.18, 22:41h

Fialna utakmiva Lige prvaka, odugrana večeras u Kijevu, završila je fantastičnom pobjedom Reala nad Liverpoolom od 3:1

Nakon prvog poluvremena koje je završilo bez golova, drugo poluvrijeme donijelo je totalni preokret na terenu.

Već u 51. minuti nevjerovatan pogodak postigao je Karim Benzema i doveo Real u vodstvo od 1:0.

Gol je plod nestvarne greške Liverpoolovog golmana Lorisa Kariusa u 51. minuti, koji je rukom krenuo vratiti loptu u igru, ali je Benzema “blokirao” njegov pokušaj, a lopta je završila u mreži Redsa.

Bio je to veliki šok za fanove Liverpoola, i provala euforije za navijače Kraljeva… Ali ne zadugo...

Samo četiri minute kasnije, Sadio Mane nakon kornera izjednačava na 1:1! Ludnica u Kijevu, a meč postaje dostojan finala.

A onda prava bomba u 64. minuti i Real vodi sa 2:1!  Fenomenalni gol postigao je Gareth Bale... Centrirao je odlično Marcelo, a Velšanin, koji je ušao samo nekoliko minuta ranije, majstorski je zatresao mrežu Liverpoola.

U 83. minuti ponovo fantastični Bale šutira sa velike udaljenosti ka golu Liverpoola, Karius u pokušaju da uhvati loptu opet griješi i Real vodi sa nedostižnih 3:1.

Pogledajte golove na utakmici...

Inače, u finalnoj utakmici Lige prvaka Liverpool je znatno oslabljen već u 28. minuti utakmice, kada je najbolji nogometaš Redsa Mohamed Salah u suzama napustio teren, nakon što je shvatio da zbog povrede ramena ne može nastaviti susret. Povrijedio se u duelu sa defanzivcem Reala, Sergijom Ramosom…

Plakali su i navijači Liverpoola, svjesni koliko Egipćanin znači za njihov tim…

Ubrzo nakon toga, skoro identična situacija desila se u timu Reala. U suzama je ovog puta teren napustio Carvajal, odbrambeni igrač madridskog kluba, koji se također povrijedio.

Bila je to velika šteta za ovaj nogometni susret, ali i bez njih ovo je večeras bio pravi spektakl!