NARODNO POZORIŠTE

Večeras baleti iz Njemačke i Sarajeva

Arhiva 23.09.10, 12:39h

Na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo večeras će nastupiti baletni ansambli iz Njemačke (Bayerisches Staats ballet i Semproeper Dresden) te balet Narodnog pozorišta Sarajevo

balet1Na današnjoj pres-konferenciji prvog Balet festa govoreno je o značaju ovog festivala baleta.

Gosti iz Njemačke odali su priznanje voditeljici sarajevskog Baletnog ansambla Edini Papao, za koju su istakli da je u potpunosti posvećena poslu, te da iz Sarajeva odlaze s pozitivnim emocijama.

Za mlade baletane sarajevskog ansambla susret s baletima drugih zemlja je značajan primjer saradnje.

Kako je rečeno večeras će publika imati priliku da napravi poređenje sarajevskog baleta s baletom iza koga stoji država.

U okviru Belet festa realizirano je pet cjelovečernjih predstava te dva gala koncerta.
Nastupali su najveći baletni prvaci i prva imena savremene baletne koreografije iz Rusije, Njemačke i BiH.

Balet fest zatvara se u subotu izvedbama predstava sarajevskog baleta "Meu Amor" i Carmen.

Edina Papo na pres-konferenciji je rekla da se nada da će nakon ovog prvog Balet festa ova manifestacija zaživjeti kao tradicionalna.

(FENA, DEPO/eb)