- Nastavićemo mirne proteste i pozvati građane koji nas podržavaju da prestanu da kupuju francusku robu sve dok Pariz ne prestane s takvom politikom. Ovakva politika francuske vlade je apsolutno nehumana. Tako su počeli logori tokom Drugog svetskog rata - kaže Stela Kostova, direktorka Omladinske organizacije Roma u Slivenu, prenio je portal „Balkan insajt”.
Ova organizacija je prošlog vikenda održala protest u Slivenu, na kome je istaknuto da Pariz protjerivanjem Roma krši osnovna ljudska prava i slobode.
Demonstranti su francuskoj ambasadi u Bugarskoj uričili pismo za predsjednika Nikolu Sarkozija u kome traže izvinjenje i ističu da bugarski Romi treba da se tretiraju kao i svi ostali građani Evrope.
Pod optužbom da se bave kriminalom, francuska vlada je prošlog mjeseca odlučila da ukloni ilegalna romska naselja u zemlji i dosad je protjerala 1.200 pripadnika koji su stigli iz Rumunije i Bugarske.
Taj potez je izazvao oštre polemike na prošlonedjeljnom samitu Evropske unije, ali Francuka, i pored oštrih kritika, ne odustaje od svoje odluke.
(RTRS, DEPO/BLIN,ds)