Utakmica prvog pretkola Evropske lige

Željezničar minimalno slavio protiv Zete

Sport 30.06.17, 08:11h

Revanš između dva tima igra se za sedam dana u Podgorici

Fudbaleri Željezničara savladali su sinoć crnogorsku Zetu rezultatom 1:0 u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige na stadionu Grbavica.

Nakon početnih ispitivanja, 'plavi' su zaprijetili u 11. minuti preko Jovana Blagojevića ali njegov snažan udarac odlazi pored stative gola Zete.

Nedugo nakon toga, sjajnu priliku tim s Grbavice je imao preko Asima Zeca, ali lopta nakon 'karambola' odlazi u korner.

'Plavi' su u prvom dijelu meča bili dominantniji takmac ali bez izrazitih šansi za postizanje pogotka, dok je s druge strane Zeta sjajno odigrala, strpljivo u defanzivi te na sredini terena.

Željezničar je u drugo poluvrijeme krenuo mnogo agresivnije, a nakon tri minute drugog dijela poveo golom Ivana Lendrića, koji je poentirao poslije kornera koji je izveo Zajko Zeba.

U 66. minuti, Zeba je sjajno šutirao sa 20-ak metara ali je bio neprecizan.

Minut poslije toga, odličnu šansu su imali Crnogorci, kada se Filip Kukuličić našao sam ispred gola Vedrana Kjosevskog ali njegov šut završava tik pored stative.

Deset minuta prije kraja susreta Danijel Graovac je mogao Željezničar dovest u veće vodstvo ali njegov udarac glavom nakon ubačaja iz kornera odlazi preko prečke.

Do kraja susreta 'plavi' su imali još nekoliko šansi ali se rezultat nije mijenjao.

Revanš između dva tima igra se za sedam dana u Podgorici.