20. kolo Premijer lige BiH

Željezničar minimalnim rezultatom savladao Mladost

Sport 04.03.17, 17:06h

Fudbaleri Željezničara danas su na stadionu Grbavica pobijedili ekipu Mladost Doboj Kaknja rezultatom 1:0, u okviru 20. kola Premijer lige BiH.

Jedini pogodak na utakmici postigao je napadač "plavih“ Ivan Lendrić u 21. minuti susreta, nakon što se dobro snašao u šesnaestercu poslije kornera.

Tim s Grbavice bio je bolja ekipa na terenu, ali je i Mladost u određenim periodima meča pružala dobar otpor.

U prvom poluvremenu su gosti imali dobru priliku preko Sinana Ramovića u 9. minuti koji je izašao sam pred golmana Željezničara Vedrana Kjosevskog, ali je uputio neprecizan udarac.

Početkom drugo dijela utakmice, domaćinima je Zajko Zeba mogao donijeti veću prednost ali je s oko 16. metara šutirao pored stative.

Dvadeset minuta prije kraja utakmice Mladost je mogla do izjednačenja ali je šut Almira Aganspahića iz neposredne blizine, golman Kjosevski sjano odbranio.

Do kraja je Željezničar uspio iskontrolisat utakmicu i upisao nova tri vrijedna boda.