Italijanska policija saopćila je da je 16 ljudi poginulo i četrdesetak je povrijeđeno kada se autobus koji je prevozio mađarsku školsku djecu kućama po povratku iz Francuske prevrnuo s autoputa u blizini Verone.
Policijski načelnik Geralomo Lacquanita izjavio je da se autobus prevrnuo i da ga je zahvatila vatra neposredno prije ponoći.
Nikakva druga vozila nisu učestvovala u nesreći i nije jasno zašto se autobus prevrnuo s ceste.
Autobus se vraćao u Budimpeštu prevozeći učenike starosti između 15 i 17 godina. Policija je saopćila da ih je 16 s teškim opekotinama izvučeno iz olupine.
U Budimpešti je Ministarstvo vanjskih poslova saopćilo da su u autobusu bila 54 putnika, među kojima i odrasli koji su pratili učenike, i dvojica vozača, ali kako se vjeruje da je stvarni broj putnika bio viši, prenosi AP.
(FENA/dg)