Prema prognozama meteorologa

Konačno stigao i snijeg: Evo kakve nas vremenske prilike očekuju

Hronika 28.12.16, 08:05h

Konačno stigao i snijeg: Evo kakve nas vremenske prilike očekuju
U Sarajevu pretežno oblačno vrijeme a najviša dnevna temperatura oko 2 stepena, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) BiH

 

U Bosni je jutros bilo pretežno oblačno vrijeme, mjestimično i sa slabim snijegom. U Hercegovini umjereno oblačno, a na krajnjem jugu vedro.

 

Temperature zraka u 07.00 sati: Bjelašnica -10 stepeni, Bihać -5, Goražde, Prijedor i Sanski Most -2, Ivan-sedlo i Sokolac -1, Banja Luka, Drvar i Sarajevo 0, Doboj 1, Bugojno, Jajce i Livno 2, Bijeljina i Srebrenica 3, Gradačac i Tuzla 4, Mostar, Trebinje, Zenica i Zvornik 5, Neum 7 i Čapljina 8 stepeni. 

 

Atmosferski pritisak u Sarajevu iznosio je 954 milibara, za 12 milibara je viši od normalnog i sporo opada.

 

U Bosni se danas očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme. U Hercegovini pretežno vedro. U većem dijelu Bosne sa snijegom. Na sjeverozapadu Bosne moguća je i kiša. U Posavini i na krajnjem sjeveroistoku Bosne bez padavina. Vjetar u Bosni, slab do umjeren, sjeverozapadni, a u Hercegovini umjerena, bura. Najviša dnevna temperatura od -2 do 4, na jugu od 5 do 10 stepeni. 

 

U Sarajevu pretežno oblačno vrijeme. Povremeno je moguć slab snijeg. Najviša dnevna temperatura oko 2 stepena, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) BiH. 


 Uz više sunca, opšta slika će danas biti ljepša na jugu Bosne i Hercegovine.

 

U Bosni će nestabilne vremenske prilike uzrokovati pojačane tegobe kod osjetljivih osoba. Moguće su meteoropatske reakcije poput glavobolje, neraspoloženja, nesanice. U gradskim sredinama će zagađeni zrak i dalje predstavljati najveći problem. Preporučljivo je reducirati kretanje, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) BiH.

 

U Bosni i Hercegovine jutros zbog ugaženog snijega na kolovozu sporije se saobraća na dionicama u centralnim dijelovima zemlje.

 

Izdvaja se dionica autoputa A-1 Tarčin-Jošanica, gdje je brzina ograničena na 80 km/h, kao i magistralni putevi Sarajevo-Foča, Sarajevo-Olovo, Kiseljak-Kaonik, Gornji Vakuf-Prozor i Bugojno-Novi Travnik.

 

Zbog nižih temperatura moguća je mjestimična poledica. Posebno se izdvajaju putevi u višim planinskim predjelima, kao i na mostovima i prilazima tunelima.

 

(FENA/em)

 

 

BLIN
KOMENTARI