U Bosni i Hercegovini će danas preovladavati pretežno oblačno vrijeme sa kišom, a početkom sedmice u centralnim, istočnim i zapadnim područjima Bosne očekuje se slaba kiša i snijeg.
Danas se intenzivnije padavine očekuje u Hercegovini i na jugozapadu Bosne. Vjetar, slab, u Bosni sjeverni i sjeverozapadni, a u Hercegovini jugoistočni. Dnevne temperature od 8 do 15 stepeni Celzijusa.
I sutra će u Bosni biti umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a u Hercegovini jutro pretežno oblačno dok će u ostatku dana nastupiti postepeno razvedravanje.
U jutarnjim satima kiša je moguća u Hercegovini i u Posavini. Tokom dana ponegdje u Bosni sa slabom rosuljom. U večernjim satima jače naoblačenje sa sjevera što će u Bosni usloviti kišu.
Početkom sedmice u BiH se očekuje pretežno oblačno vrijeme, uz postepeno razvedravanje tokom dana.
U utorak i srijedu suho i stabilno vrijeme, jutra sa mrazom i maglom. Jutarnje temperature će se kretati od -8 do -1, na jugu od -2 do 3, a dnevne od 0 do 6, na jugu od 6 do 12 stepeni Celzijusa.
Prognoze Accuweathera govore da se snijeg u BiH može očekivati također u petak i subotu kada će se temperature zraka kretati između -4 i 6 stepeni Celzija, prenosi Oslobođenje.
(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)