Generalna direktorica UKCS-a o postignutim rezultatima

Sebija Izetbegović: Za 11 mjeseci otplatili smo pola duga prema potrošačima

Hronika 24.11.16, 16:17h

Sebija Izetbegović: Za 11 mjeseci otplatili smo pola duga prema potrošačima
Naslijedili smo tešku situaciju u UKCS, dugovanja prema potrošačima od sto miliona KM. Zatekli smo situaciju, ponižavajuću i za bolesnike i za uposlenike

 

Generalna direktorica Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo (UKCS) Sebija Izetbegović kazala je danas da je menadžment UKCS-a, uspješnim i vrijednim radom, mjerama štednje i racionalizacije, za 11 mjeseci uspio otplatili pola od ukupnog iznosa dugovanja te medicinske ustanove prema potrošačima.

 

- Naša perspektiva nije loša, nastavit ćemo raditi požrtvovano i provoditi mjere racionalizacije. Osnovno je da mnogo radimo i postignemo rezultat u smislu spašavanja Kliničkog centra - istaknula je Izetbegović. 

 

Podsjetila je da je sadašnji menadžment naslijedio tešku situaciju u UKCS.  

 

- Naslijedili smo tešku situaciju u UKCS, dugovanja prema potrošačima od sto miliona KM. Zatekli smo situaciju, ponižavajuću i za bolesnike i za uposlenike - kazala je novinarima.   

 

Direktorica UKCS Sebija Izetbegović i koordinator turske agencija za međunarodnu suradnju i koordinaciju (TIKA) za BiH Birol Cetin potpisali su danas protokol o donaciji za završetak izgradnje prostora u okviru Centralnog medicinskog bloka u kojem će biti smještena Klinika za hematologiju. TIKA je osigurala i poklone za pacijente Hematoonkološkog odjeljenja Pedijatrijske klinike Jezero UKCS-a.

 

(FENA/dg)

BLIN
KOMENTARI