iz bihamk-a

Velike gužve: Na GP Bosanski Brod na izlazu iz BiH čeka se do sat, a na ostalima do 30 minuta

Hronika 12.11.16, 14:53h

Velike gužve: Na GP Bosanski Brod na izlazu iz BiH čeka se do sat, a na ostalima do 30 minuta
Na graničnom prijelazu Bosanski Brod na izlazu iz BiH čeka se do jedan sat. Na ostalim prijelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta. Zbog zimskih uslova za vožnju u Hrvatskoj, na graničnom prijelazu Izačić ne mogu saobraćati teretna vozila preko 7,5 tona i putnička vozila koja ne posjeduju zimsku opremu

 

Zbog ugaženog snijega na kolovozu, usporeno je saobraćanje na magistralnim putevima M-5 Ključ-Bosanski Petrovac, M-14.2 Bosanski Petrovac-Drvar i M-5 Gorjevac-Ripač. U ostalim područjima Bosne i Hercegovine saobraća se po pretežno mokrom kolovozu, bez vanrednih ograničenja. Skreće se pažnja na učestale odrone zemlje ili kamenja i mole se vozači da na put ne kreću bez zimske opreme. 

 

Danas do 17 sati izvode se radovi na redovnom održavanju rasvjete u tunelima Crnaja i Lendava na magistralnom putu M-17 Konjic-Jablanica. Vozila saobraćaju naizmjenično, jednom trakom, pa se apeluje na vozače da na ove dvije lokacije voze maksimalno oprezno i da poštuju upute ovlaštenih lica. 

 

Od ostalih puteva sa aktuelnim radovima izdvajaju se magistralni putevi: M-16 Banja Luka-Jajce, M-16.2 Prozor-Jablanica i M-18 Priboj-Simin Han. 

 

Na graničnom prijelazu Bosanski Brod na izlazu iz BiH čeka se do jedan sat. Na ostalim prijelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta. Zbog zimskih uslova za vožnju u Hrvatskoj, na graničnom prijelazu Izačić ne mogu saobraćati teretna vozila preko 7,5 tona i putnička vozila koja ne posjeduju zimsku opremu. 

 

Zbog radova na području Hrvatske, na graničnim prijelazima Orašje-Županja i Bosanski Brod-Slavonski Brod vozila saobraćaju usporeno, tako da se vozačima preporučuje da što manje koriste ova dva prelaza, saopćeno je iz BIHAMK-a.
 

(FENA/em)

BLIN
KOMENTARI