Ministar sigurnosti BiH o akciji srpske policije

Dragan Mektić nakon hapšenja Sanjina Sefića: Hvala Srbiji, mi smo imali niz propusta...

Front 13.10.16, 08:16h

Dragan Mektić nakon hapšenja Sanjina Sefića: Hvala Srbiji, mi smo imali niz propusta...
U ovom momentu, dodao je ministar sigurnosti BiH, je najbitnije da je Sefić uhapšen i da se nalazi u pritvoru

 

Sanjin Sefić koji je osumnjičen da je pregazio dvije pješakinje u Sarajevu je uhapšen u Srbiji, potvrđeno je za N1. Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić u izjavi za N1 kazao je da je dobio potvrdu o Sefićevom hapšenju u Srbiji.

 

Mektić je u razgovoru za N1 kazao da Sefićevo hapšenje ulijeva nadu da će, koliko-toliko, pravda biti zadovoljena.

 

"I pored svega toga, postoji niz propusta u funkcionisanju naših sigurnosnih agencija, i u smislu ovog događaja i u smislu svega što se dešavalo poslije njega. Čestitam policiji Srbije, hvala im što su brzo i efikasno odradili ovaj posao. Mi imamo dobru saradnju, sarađujemo jako dobro i nadam se da je ovo još još jedna potvrda i dokaz dobre saradnje", kazao je Mektić za N1.

 

U ovom momentu, dodao je ministar sigurnosti BiH, je najbitnije da je Sefić uhapšen i da se nalazi u pritvoru.

 

"Nadam se da se sve tehničke stvari vrlo brzo završiti, da će doći ovdje i biti predat pravosudnim institucijama BiH. Nadam se adekvatnoj kazni za ovo teško krivično djelo", dodao je Mektić.

 

Podsjetimo, u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u ponedjeljak, život su izgubile 20-godišnja Edita Malkoč iz Bosanske Krupe i 21-godišnja Selma Agić iz Bugojna.

 

One su u 21:40 sati prelazile pješački prelaz kod Zemaljskog muzeja u Sarajevu kada ih je pri velikoj brzini automobilom udario osumnjičeni Sefić koji je od ranije poznat pravosudnim organima, a koji se nakon što ih je udario automobilom, pobjegao iz BiH.

 

Selma Agić je preminula na mjestu događaja dok je Edita Malkoč preminula nekoliko sati kasnije od zadobijenih povreda.

 

(N1/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/em)

 

 

BLIN
KOMENTARI