burna atmosfera

Nastavak suđenja suspendovanoj sutkinji Suda BiH: Može li policija svjedočiti?

Hronika 15.04.16, 19:03h

Nastavak suđenja suspendovanoj sutkinji Suda BiH: Može li policija svjedočiti?
Tome se oštro usprotivila odbrana, kazavši da ‘’nema uslove da ostane na pretresu, jer Miletić nisu ispoštovana prava na pravično suđenje’’


Suđenje suspendovanoj sutkinji Azri Miletić, optuženoj za korupciju, nastavljeno je jučer, a tužilac Tužilaštva BiH Džermin Pašić namjeravao je saslušati Aldina Mustafića i Sedina Salčinovića, policijske službenike.

 

Tome se oštro usprotivila odbrana, kazavši da ‘’nema uslove da ostane na pretresu, jer Miletić nisu ispoštovana prava na pravično suđenje’’.


- Odbrana nema saznanja o čemu bi svjedoci trebali svjedočiti, jer nas tužilac nije upoznao o okolnostima svjedočenja, kazala je Edina Rešidović, te zaprijetila da će napustiti sudnicu ako se navedeni svjedoci saslušaju.

 

Sutkinja Biljana Ćuković potom je donijela odluku da se pretres odgodi za naredni četvrtak, na šta je reagovao tužilac, kazavši da se u ovom predmetu ‘’traže razlozi za otkazivanje pretresa’’.


- Radi se o čistoj opstrukciji od odbrane. Ni u kojem slučaju nisu ugrožena njihova prava, istakao je Pašić.

 

Ćuković je upozorila Rešidović da ne prijeti Sudu napuštanjem suđenja, te dozvolila da odbrana iznese prijedloge dokaza. Sudu se obratila i Miletić, kazavši da u svojih četrdeset godina u pravosuđu nije vidjela da se službena lica uzimaju za svjedoke.

 

Na prošlom ročištu, svjedok Asmir Zeković ispričao je kako je S1 (koji će također biti svjedok) uvjeravao Ramu Brkića, bivšeg komesara policije USK-a i Senada Šabića, osuđenog dilera, da će im preko Miletić, koja je tada bila sutkinja Apelacionog vijeća, osigurati povoljnu presudu za pola miliona KM. Prema optužnici, Brkić i Šabić su obećali Miletić novčanu naknadu za ishod drugostepenog postupka.

 

(Oslobodjenje, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)

BLIN
KOMENTARI