Tešanović u pisanoj izjavi navodi da je aktuelna vlast "svojim neodgovornim odnosom” nanijela veliku štetu građanima istočnog dijela RS, a kao primjer naveo je ugovor sa Češkom elektroprivredom (ČEZ) o kupovini Rudnika i Termoelektrane "Gacko".
Sporazum je propao, a ČEZ traži odštetu od 60 miliona evra, ističe Tešanović i dodaje da, u slučaju presude u korist ČEZ-a, građani RS će morati da plate preveliku odštetu.
- Tako je SNSD, umjesto obećanog privrednog razvoja Hercegovine i otvaranja novih radnih mjesta za građane ovog dijela RS stvorio veliki problem za RiTE Gacko - ocjenjuje Tešanović.
Kao obećanje koje takođe nije realizovano navodi i izgradnju aerodroma u Trebinju.
- SNSD je svoj odnos prema istoku RS pokazao i kadrovskom politikom koju vodi u javnim preduzećima - dodaje još član glavnog odbora PDP-a uz ocjenju da SNSD-u kriterijum za izbor kadrova nije stručnost, nego partijska odanost.
(FENA, BLIN/DEPO/sv)
PDP PROZIVA SNSD
Niste ispunili obećanja u Istočnom dijelu RS
Arhiva 17.08.10, 13:09h
PODIJELI NA
24 SATA
Izrael će deportirati Gretu Thunberg nakon hapšenja na humanitarnom brodu
Velika investicija Edina Džeke u Sarajevu poprima finalni izgled
Eskalacija u Los Angelesu: Trump naredio raspoređivanje marinaca zbog protesta
Ovo je treći proces koji režim montira Milanu Miličeviću, pokušavajući ga provući kroz blato... Nismo svi isti!
Član Glavnog odbora Partije demokratskog progresa Zoran Tešanović optužio je danas Savez nezavisnih socijaldemokrata da nije ispunio predizborna obećanja kada su u pitanju projekti planirani u istočnom dijelu Republike Srpske.