Harman je za Njuzvik platio samo 1 dolar, a osim njega kandidati za kupnju navedenog magazina bili su i Fred Drasner te firma OpenGejt Kapital, prenosi BiBiSi Njuz. Američki mogul tako će vjerojatno spasiti Njuzvik od propasti.
Naime, zadnjih sedmica pojavile su se špekulacije da će sedmičnik bankrotirati zbog ogromnih gubitaka. Vašington Post je za Njuzvik kupca počeo tražiti još u maju.
"U traženju kupca prioritet nam je bio pronaći nekog kome je kvalitetno novinarstvo važno kao i nama", kazao je Donald Graham, direktor Vašington Posta.
Njuzvik pokrenut je daleke 1933., a Post ga je kupio 1961. godine. Od 2007. konstantno je u gubitku. Magazinska divizija grupacije Post Kompani, koja uključuje Njuzvik, izgubila je 29,3 miliona dolara u 2009. godini, što je za više od 80 posto veći gubitak nego prethodne godine.
(FENA, BLIN/tg)
EKONOMIJA
Vašington Post za jedan dolar prodao Njuzvik
Arhiva 03.08.10, 12:38h
PODIJELI NA
24 SATA
Afera Instagram: Jeleni Karleuši opet ugašen profil
Magazinović: Nakon više od pet godina slijedi obilježavanje službenih vozila naljepnicom
OFID obustavlja finansiranje projekata u BiH?! Autoceste FBiH gube ogroman novac zbog sumnji u korupciju
Dodik sada počinio i krivično djelo kažnjivo s do pet godina zatvora po zakonu NSRS
Kompanija Vašington Post svoj je sedmičnik Njuzvik prodala 91-godišnjem Sidniju Harmanu, osnivaču firme Harman Internešanal Industriz, javljaju mediji.