Finska je obećala kako će svi u državi biti spojeni na 100 puta bržu širokopojasnu vezu od navedene, do 2015. godine.
- Uzeli smo u obzir ulogu interneta u svakodnevnom životu naših građana. Internet usluge više ne služe samo za zabavu. Finska je naporno radila na razvoju informatičkog društva i prije nekoliko godina, shvatili smo da nemaju svi u Finskoj pristup širokopojasnom internetu, rekla je za britanske medije Suvi Linden, ministarka komunikacija.
Vjeruje se kako u Finskoj 96 posto populacije ima pristup internetu te da se još oko 4.000 domaćinstava mora spojiti na širokopojasni internet, kako bi sve bilo u skladu s novim zakonom.
(FENA, BLIN, DEPO/sv)
FINSKA
Građanima zakonom zagarantovano pravo na internet
Arhiva 01.07.10, 21:44h
PODIJELI NA
24 SATA
Preminuo je Ozzy Osbourne: Ikona heavi metala izgubila je bitku sa Parkinsonovom bolešću
Od 100 do 250 KM: Evo i kada stiže jednokratna pomoć za penzionere
Bosna i Hercegovina osvojila novu medalju na EYOF-u: Zerina Vrabac se okitila srebrom
Vlasti Republike Srpske dobile novog lobističkog predstavnika u SAD-u: Mjesečno će primati 10.000 dolara za svoje usluge
Građani u Finskoj odsad po zakonu imaju zagarantovano pravo na širokopojasni internet. Počevši od danas, svaki će Finac imati zakonom garantovano pravo na širokopojasni internet brzine 1 megabit po sekundi.