VIDEO/ EURO 2012: Dva gola Maria Gomeza za prolaz Njemačke, Holanđani bez bodova u grupi

Srijeda | 13.06.2012.

Večeras je u Harkivu odigrana utakmica 2. kola između reprezentacija Holandije i Njemačke. Prvo poluvrijeme obilježila su dva odlična gola njemačkog reprezentativca Maria Gomeza! Robin Van Persie umanjio je na 2:1, no to nije bilo dovoljno da Holandija ostane u utrci za dalje takmičenje

Mario Gomez

Prvo poluvrijeme obilježila su dva izvrsna gola Maria Gomeza, njemačkog prvotimca i igrača Bayerna iz Minhena što je Holandiju praktično dovelo pred ispadanje iz dalje utrke u takmičenju.

szólj hozzá: Germany vs Holland 1:0 (Mario Gomez)

Holanđanima je bila potrebna pobjeda u večerašnjem susretu protiv Njemačke da bi ostali u utrci da prođu "grupu smrti", nakon što su u prvom kolu doživjeli poraz od Danske.

Mediji su javili da je selektor Bert van Marvijk pod velikim pritiskom javnosti zbog poraza od Danaca, kao i da je u reprezentaciji došlo do pobune uoči odlučujućeg meča.

szólj hozzá: Germany vs Holland 2:0 (Mario Gomez)

U drugom poluvremenu gol razliku umanjio je Robin Van Persie, no to ipak nije spasilo Holandiju od ispadanja iz grupe.

szólj hozzá: Germany vs Holland 2:1 (Robin van Persie)

U prvom današnjem meču Portugal je savladao Dansku s 3:2 i ostao u igri za nastavak takmičenja. U narednom kolu 17. juna sastaju se Danska i Njemačka, te Holandija i Portugal.