ŠOKANTNI SCENARIO/UDRUŽENJE 'ŽENA-ŽRTVA RATA' ĆE BOJKOTOVATI ANĐELININ FILM

Srpski vojnik siluje muslimanku, odsijeca joj dojku i onda se rađa ljubav među njima

Arhiva 13.10.10, 11:57h

Ono što je sigurno tačno jeste da se radi o ljubavnoj priči koja je izrasla iz silovanja. Tu sam informaciju dobio neposredno od ljudi koji se direktno bave filmom. Može se desiti da se pojavi potpuno drugi scenarij i to je rizik ovog razgovora - kaže Mitrović vlasnik PINK TV-a.

angelina-unhcr3

Vlasnik Pinka otkriva detalje scenarija, za koji tvrdi da je šokantan, te razloge zašto je odustao od projekta. Bakira Hasečić poručuje da će Udruženje "Žena - žrtva rata" bojkotovati film. Takođe, otkriva da je iz prve ruke, tačnije od osobe koja radi neposredno na filmu, dobio potvrdu ove informacije.

Za ovakav scenarij od početka je znala predsjednica Udruženja "Žena - žrtva rata" Bakira Hasečić, ali, kako je juče rekla 'Dnevnom Avazu', nije htjela s tim izlaziti u javnost. Plačući, Hasečić je istakla da ih je Anđelina ovim filmom oblatila i ponizila.

Poniženje žrtava


- U scenariju smo mi, žrtve, prikazane na način kao da smo dobrovoljno pristajale na silovanje. Naravno da ćemo bojkotovati film. Anđelina nam je nanijela ogromnu bol i vratila nas u 1992. godinu. Van pameti je da se žrtva zaljubi u svog dželata. Recite to ovim ženama, od kojih 90 posto imaju trajnu promjenu ličnosti. Iako je ta žena tražila preko UNHCR-a da se sastane s nama, mi smatramo da za tim nema potrebe - rekla nam je Hasečić.

Ona je nedavno poslala upit kantonalnom i federalnom ministru kulture u kojem je zatražila da je prime i saslušaju. To će već danas učiniti federalni ministar Gavrilo Grahovac koji je sa Hasečić zakazao sastanak u jutarnjim satima.

To je previše!


Sa prvobitnim scenarijem za film Anđeline Džoli upoznata je i glavna urednica Televizije Pink BH Lajla Torlak.

- Sve vrijeme rata bila sam u Sarajevu i kada sam vidjela o čemu se radi u filmu Anđeline Džoli došlo mi je da povraćam. Srpski vojnik siluje muslimanku, odsijeca joj dojku i onda se rađa ljubav između njih dvoje. To je previše! I ja sam bila jedna od onih koja je sugerisala da Pink ne radi na takvom projektu - kaže Torlak.

(Avaz/BLIN/tg)