ATP turnir u Sankt Petersburgu

Srbin pokleknuo pred Džumhurom: Tipsarević predao meč u trećem setu, bh. teniser u drugom kolu

Sport 17.09.19, 14:27h

Srbin pokleknuo pred Džumhurom:  Tipsarević predao meč u trećem setu, bh. teniser u drugom kolu

Damir Džumhur plasirao se u 2.kolo ATP turnira u ruskom Sankt Petersburgu.

Na startu 1,25 miliona dolara vijednog turnira iz serije 250 najboljem bosanskohecegovačkom teniseru danas je predao meč Srbin Janko Tipsarević u trećem setu pri rezulatu 7:5, 3:6, 3:1 u korist Džumhura.

To je bio prvi međusobni meč trenutno 88. i 250. tenisera ATP listi, koji su u karijerama bili daleko bolje rangirani. Najbolji plasman Džumhur je ostvario u julu prošle godine kada je zauzimao 23. poziciju, dok je Tipsarević 2012. godine, bio osmi igrač svijeta.

Džumhur će u 2. kolu igrati protiv šestog nosioca Kazahstanca Mikhaila Kukuškina (57. ATP), koji je u 1. kolu eliminirao Italijana Jannika Sinnera sa 6:3, 7:6 (4).

Iako se nije uspio kvalifikovati za nastup na turniru, Džumhur je naknadno kao "lucky loser" uvršten u glavni žrijeb.

Na turniru u Sankt Peterburgu  Džumhur je kvalifikacijama odigrao dva meča, u prvom je pobijedio Rusa Aslana Karatseva sa 6:3, 7:6 (5), dok je u finalu poražen od Čeha Lukasa Rosola (145. ATP) nakon dva sata i 20 minuta igre sa 4:6, 7:6 (8), 6:4.

Džumhur je prije dvije godine na ovom turniru osvojio prvu od tri ATP titule u karijeri.