PREJAK PROTIVNIK U PRVOM KOLU

Đoković brzinom munje pobijedio Džumhura: Meč završio za manje od sat vremena

Sport 01.01.19, 21:21h

Meč je trajao nešto manje od sat vremena, najviše zahvaljujući ekspresnom prvom setu od 23 minuta

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković na fantastičan način je počeo takmičarsku sezonu – ubijedljivom pobjedom nad Damirom Džumhurom u Dohi.

Đoković je na startu turnira u katarskom gradu deklasirao Džumhura rezultatom 6:1, 6:2.

Meč u kojem je Novak potvrdio da se na startu sezone nalazi u izuzetnoj formi (za vikend trijumfovao na egzibicionom turniru u Abu Dabiju) trajao je nešto manje od sat vremena, najviše zahvaljujući ekspresnom prvom setu od 23 minuta.

U njemu je Srbin dobio prva tri gema, Džumhur se upisao u slijedećem, ali je uslijedila nova serija koja je značila i vođstvo od 1-0.

Na startu drugog dijela igre srpski predstavnik je propustio četiri brejk prilike, ali se već u slijedećem navratu ispravio i potom rutinski priveo meč kraju.

Ostvario je i drugi trijumf u posljednjih nekoliko nedjelja protiv momka iz Sarajeva, koji je u četiri seta protiv Đokovića osvojio samo pet gemova.

U slijedećoj rundi Novaka očekuje duel sa Martonom Fučovičem iz Mađarske, pobjednikom duela sa Marijušom Kopilom.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 1.313.215 dolara.