marakana gori, pavkov dvostruki strijelac

Čudo nad čudima u Beogradu: Crvena Zvezda srušila viceprvaka Evrope Liverpool sa 2:0!

Sport 06.11.18, 20:52h

Nogometaši Club Bruggea i Crvene zvezde ostvarili su pobjede u četvrtom kolu Lige prvaka.

Crvena zvezda napravila je senzaciju pobijedivši u Beogradu viceprvaka Evrope Liverpool sa 2:0. Strijelac oba gola za prvu pobjedu beogradskog tima bio je Milan Pavkov u 22. i 29. minuti.

Liverpool je  dalje vodeći na tabeli C-grupe, ali bi lidersku poziciju mogao da izgubi večeras nakon meča između Napolija i PSG-a koji za engleskim timom zaostaju jedan, odnosno dva boda.

U prvom meču četvrtog kola u A-grupi Club Brugge je u gostima ubjedljivo pobijedio Monaco sa 4:0. Golove su postigli Hans Vanaken (12., 17.-penal), Wesley (24.) i Ruud Vormer (85.).

Bruggeu je ovo također bila prva pobjeda, a u derbiju kola večeras od 21 sat igraju Atletico Madrid i Borussia Dortmund.