video/ ovaj neslavni rezultat će se pamtiti

Debakl na Koševu: Atalanta već u prvom poluvremenu izrešetala mrežu Sarajeva, a onda totalni potop...

Sport 02.08.18, 22:15h

U revanš susretu 2. pretkola italijanska ekipa večeras je pred 22.000 gledalaca na stadionu "Asim Ferhatović Hase" deklasirala Sarajevo sa 8:0 (5:0)

Nogometaši Sarajeva ubjedljivim porazom od Atalante  oprostili su se od ovogodišnjeg nastupa u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

U revanš susretu 2. pretkola italijanska ekipa večeras je pred 22.000  gledalaca na stadionu   "Asim Ferhatović Hase" deklasirala Sarajevo sa 8:0 (5:0).

Prvi susret, odigran prije sedam dana u Reggio Emiliji, završen je neriješeno 2:2.

Pitanje učesnika 3. pretkola riješeno je nakon samo 17. minuta igre kada je sedmoplasirana ekipe prošle sezone u italijanskoj Serie A golovima Jose Luisa Palomina u 4., Mattee Pessine (14.) i Andree Masiella povela sa nedostižnih 3:0. Do kraja  prvog dijela u strijelce su se još upisali Alejandro Gomez (27.)  i ponovo Masiello u 37. minuti.

U drugom dijelu viđena su još tri pogotka ekipe iz Bergama, strijelac je bio Musa Barrow u 51. i 70., te 86. minuti.

Atalanta će u 3. pretkolu igrati s boljom ekipom iz susreta Hafnafjordur (Isl) - Hapoel Haifa (Izr), piše Fena.

Inače, na ulazu u stadion ''Asim Ferhatović Hase',' pred početak utakmice između Sarajeva i Atalante, vladala je prava euforija.

Kako je to izgledalo u Sarajevu, pogledajte u nastavku.