STIGLI DO DRUGE POBJEDE

Još ništa nije sigurno, ali Meksiko je na pragu osmine finala: Nakon Njemačke, savladana i Južna Koreja sa 2:0

Sport 23.06.18, 19:01h

Na krilima pobjere protiv aktuelnog svjetskog prvaka, nogometaša Njemačke, Meksiko je i u 2. kolu grupe F SP-a u Rusiji izvojevao pobjedu, savladavši Južnu Koreju sa 2:1.

Iako još ništa nije sigurno, ovom pobjedom napravio je veliki korak ka plasmanu u osminu finala.

Prvi pogodak Meksiko je postigao iz penala u 25. minuti susreta. Carlos Vela je bio siguran sa bijele tačke, i sa ovim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme.

Na prvu šansu u nastavku čekalo se do 58. minute kada je Guardado silovito šutirao, ali korejanski golman je sjajno intervanisao. I onda, u 66. minuti Meksikanci su izveli brz kontranapad, a Chicharito je majstorski završio akciju i povisio je na 2:0.

Pogodak za Južnu Koreju u 93. minuti postigao je Son. Bio je to sjajan gol, ali dovoljan samo da ublaži poraz svog tima.